Ochrona środowiska

Taklowanie łodzi:

Zachowaj ostrożność podczas taklowania łodzi, aby nie zgubić sprzętu na wodzie. Utrata miecza, przedłużacza rumpla, części masztu czy nawet bloczka nie jest idealna ani dla Ciebie, ani dla środowiska! W Internecie dostępnych jest wiele filmów instruktażowych pokazujących, jak ustawić łódź, aby zabezpieczyć luźne elementy.

Pamiętaj, aby przywiązać cokolwiek innego / przymocować go do łodzi, aby inne przedmioty nie zgubiły się w wodzie, takie jak szekle i zatyczki. Taśma izolacyjna jest najlepszym przyjacielem żeglarza, ale jest bardzo szkodliwa dla organizmów morskich, jeśli wypadnie za burtę. Jeśli taśma się odklei, pamiętaj, aby włożyć ją do kamizelki ratunkowej lub w bezpieczne miejsce, aby można ją było odpowiednio usunąć na lądzie.

Mycie łodzi:

Umyj i dokładnie wysusz łódź, aby wyeliminować morską flory i fauny, która może utknąć na łodzi podczas żeglugi. Należy ją usunąć (a dokładniej wyrzucić do kosza) przed przechowywaniem łodzi lub przed przetransportowaniem jej w inne miejsce, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych gatunków inwazyjnych z regionu na region.

Biodegradowalne środki czyszczące nie będą szkodzić środowisku wodnemu, a jeszcze lepiej, będą trzymać się starej dobrej, świeżej wody i szczotki! Zmniejszenie ilości organizmów morskich i glonów na łodzi może poprawić wydajność, więc pamiętaj, że czysta łódź to szybka łódź!

Testujemy łódki Laser Performance
PREVIOUS POST
Bez patentu
NEXT POST